Lucas Oil Stadium

BOA: Indianapolis Super Regional - Prelims

October 22, 2021

Schedule

October 22, 2021

9:30 AMGates Open
10:15 AMSouth Spencer Marching Rebels
10:30 AMLafayette Jefferson Marching Bronchos
10:45 AMFairfield Marching Pride
11:00 AMWestern Marching Panthers
11:15 AMColumbia City Marching Eagles
11:30 AMLewis Cass Marching Kings
11:45 AMOwen Valley Patriot Band & Guard
12:00 PMZionsville
12:15 PMFranklin Community Blue Regiment Marching Band
12:30 PMEdgewood Marching Mustangs
12:45 PMPendleton Heights Marching Arabians
1:00 PMBeech Grove Marching Hornets
1:15 PMBREAK
2:00 PMMarching Pride of Lawrence Township
2:15 PMCenter Grove Marching Band
2:30 PMPride of South Marching Band
2:45 PMWarren Central Gold Brigade Band
3:00 PMNorthWood Red Regiment
3:15 PMPlainfield North HS, IL
3:30 PMNoblesville Marching Millers
3:45 PMHerscher HS, IL
4:00 PMBen Davis
4:15 PMDecatur Central
4:30 PMHamilton Southeastern Royal Command and Guard
4:45 PMTerre Haute North Patriot Brigade
5:00 PMBREAK
6:00 PMGoshen Crimson Band
6:15 PMGreenwood Marching Woodmen
6:30 PMBrownsburg
6:45 PMOrleans Bulldog Regiment
7:00 PMForest Park Marching Rangers
7:15 PMGreenfield-Central Cougar Pride
7:30 PMFranklin Central Marching Flashes
7:45 PMAvon Marching Black & Gold
8:00 PMCarmel Marching Greyhounds
8:15 PMEvansville Harrison Warrior Command
8:30 PMFishers Marching Tiger Band
8:45 PMMunster Marching Mustangs

October 23, 2021

6:45 AMGates Open
7:30 AMDixie Heights HS, KY
7:45 AMDeKalb Baron Brigade
8:00 AMCenterville HS, OH
8:15 AMRavenwood HS, TN
8:30 AMOwasso HS, OK
8:45 AMPenn High School Marching Kingsmen
9:00 AMVincennes Lincoln Pride of the Green
9:15 AMBremen Emerald Alliance
9:30 AMKettering Fairmont HS, OH
9:45 AMBREAK
10:30 AMEvansville North Green Brigade
10:45 AMFloyd Central Highlander Band
11:00 AMRockwood Summit HS, MO
11:15 AMHomestead Spartan Alliance Band
11:30 AMCastle Marching Knights
11:45 AMWilliam Mason HS, OH
12:00 PMJasper Marching Wildcats
12:15 PMF.J. Reitz Mighty Marching Panthers
12:30 PMPickerington North HS, OH
12:45 PMBREAK
1:30 PMMahoment-Syemour HS, IL
1:45 PMFranklin HS, TN
2:00 PMBeavercreek HS, OH
2:15 PMNorth Hardin HS, KY
2:30 PMConcordia Lutheran Marching Cadets
2:45 PMWilimington HS, OH
3:00 PMEvansville Central Marching Band
3:15 PMChoctaw HS, OK
3:30 PMWorthington Kilbourne HS, OH
Exhibition
3:45 PMUniversity of Wisconsin - Eau Claire
4:00 PMAwards

Visitor Information

Other Information

Preliminary performances are split between two days: Oct. 22–23.

Venue Information

Lucas Oil Stadium
500 S Capitol Ave
Indianapolis, IN 46225

Get Directions

Phone: (317) 262-8600

Contest Phone: (800) 848-2263